muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýLong Distance Calling - Obavy z budoucnosti

28.11.2020 | Autor: Bořek Nachtmann | sekce: pro muzikanty - články

Long Distance Calling - Obavy z budoucnosti

foto: Oliver Baron


Rok 2020 dosud mnoho dobrých zpráv nepřinesl a ani poslední album německé rockově-instrumentální kapely Long Distance Calling svým tématem náladu dvakrát nezlepší. Sedmá studiová deska nazvaná How Do We Want to Live? sice odpoutá myšlenky od pandemické apokalypsy, avšak jen aby zasela semínko obav z budoucnosti, kterou budou ovládat technologie.

V názvu si němečtí hudebníci pokládají až téměř řečnickou otázku „jak chceme žít?“. Spíše než odpověď nicméně nabízejí katarzních třiapadesát minut, během kterých se myšlenky rozeběhnou na plné obrátky. Dost možná se jedná o dosud nejambicióznější projekt kapely, což potvrzují jak výtečné recenze, jež album sklízí, tak komerční úspěch - album se dostalo mezi top deset v německých i švýcarských žebříčcích. Sólový kytarista David Jordan dodává: „To téma není úplně příjemné.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Long-Distance-Calling-Obavy-z-budoucnosti~28~listopad~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.