přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojeLine 6 DT25 a DT112 versus POD HD500X - Sňatek z rozumu aneb spolupráce analogového zvuku s digitálním

22.02. | Autor: Jan Erle | sekce: pro muzikanty - články
Lampový zesilovač DT25 (s kytarovým boxem DT112) versus kytarový pre-amp a multiefekt POD HD500X
Od nástupu digitálních technologií v kytarovém světě dochází k přesýpání zájmu o plně analogový zvuk, digitální simulaci nebo o kombinaci obojího. Firma Line 6 byla průkopníkem digitální simulace, a to už více než před dvaceti lety (založena byla roku 1996).

Tehdy překvapila řadu kytaristů dnes již legendární „červenou ledvinkou“, multiefektem POD. V roce 2014 vstoupil do firmy Line 6 gigant v oboru - firma Yamaha -, která dnes distribuuje tuto značku i u nás. Téma článku se nesoustředí jen na test jednotlivých zařízení, ale hlavně na fakt, jak se firma Line 6 vypořádala s kombinaci těchto zařízení: lampového zesilovače DT25 (vyrábí se i ve verzi komba DT25 112) a kytarového multiefektu POD HD500X. Tato zařízení se potkávají hlavně díky standardu Link 6, který firma Line 6 používá ke komunikaci, propojení a ovládání svých produktů mezi sebou.
Pojďme se prvně podívat na charakteristiku jednotlivých zařízení.

Line 6 DT25 a DT112 versus POD HD500X - Sňatek z rozumu aneb spolupráce analogového zvuku s digitálním


DT 25 Head
Verze lampového zesilovače, který jsem vybral k testu i kvůli zkoušce i jak si povede s jinými reproboxy (viz dále). Další verze tohoto aparátu je DT 25 112, což je kombo osazené 12” reproduktorem Celestion. Řadu DT a její lampovou sekci designoval slavný konstruktér lampových zesilovačů Reinhold Bogner, který vlastní svoji značku Bogner a na počátku svých aktivit se proslavil customizací lampových zesilovačů pro celou řadu slavných kytaristů. Jeden z jeho prvních zákazníků byl například Eddie Van Halen, kterému prodal zesilovač Marshall JCM800 se svými vlastními úpravami (za bratru tehdejších šest set dolačů).
Pojďme se blíže podívat na DT 25 Head. Je to dvoukanálový celolampový zesilovač (osazený lampami 1x 12AX7 a 2x EL84) s identickými korekcemi pro každý kanál a samostatnými hally. V podstatě všechny
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Line-6-DT25-a-DT112-versus-POD-HD500X-Snatek-z-rozumu-aneb-spoluprace-analogoveho-zvuku-s-digitalnim~22~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.