muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLaura Cox - Rocková strunovláska

6.11.2019 | Autor: Filip Zeiner | sekce: pro muzikanty - články

Laura Cox - Rocková strunovláska

foto: Christophe Crénel


Laura Cox, hudebními kritiky označována za princeznu rockové kytary, se narodila ve Francii ve francouzsko-anglické rodině. Tento původ jí dal do vínku maminčin francouzský půvab a po svém anglickém otci získala lásku k té „pravé“ muzice poněkud zemitějšího rázu. Kytaru objevila v roce 2005 a už v roce 2009 o sobě dala vědět prvními příspěvky na YouTube, kde předváděla s elektrickou kytarou své covery známých rockových hitů.

K dnešnímu dni mají její videa přes 17 milionů zhlédnutí. Dnes se svojí kapelou točí už druhou desku a jezdí koncertovat nejen po své rodné Francii, ale po celé Evropě, a všude má své fanoušky.
I přes svůj nabitý program si našla chvilku pro rozhovor, ve kterém nám prozradila něco málo ze svého zajímavého života.

Maminka Francouzka, tatínek Angličan. Kdo z nich tě víc ovlivnil ve vnímání hudby?
Myslím si, že určitě táta. Vždycky u nás doma hrála hudba, kterou si pouštěl. Hodně u nás hrálo country, taková ta klasika jako Johny Cash nebo Willie Nelson. Ale stejně tak zněl u nás doma poctivý rock ‘n’ roll a bigbít, jako třeba Dire Straits a AC/DC. Tatínek jako Angličan měl prostě tuhle hudbu v sobě zakořeněnou. Kdyby oba moji rodiče byli Francouzi, tak by byl můj hudební vkus třeba jiný.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Laura-Cox-Rockova-strunovlaska~06~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.