muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLari Basilio - Právnička, která dala přednost kytaře

22.03. | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - články

Lari Basilio - Právnička, která dala přednost kytaře


Lari Basilio se narodila v São Paulu v Brazílii do hudební rodiny. Pochází ze čtyř dětí, její dva mladší bratři, Joe a Pedro, také hrají na hudební nástroje. K hudbě má blízko i jejich otec. Lari už od čtyř let chodila na hodiny varhan a později, kolem osmého roku, když ji otec naučil pár akordů, začala hrát také na akustickou kytaru.

Kytaru si okamžitě zamilovala. Později vystudovala práva, složila advokátní zkoušku a pokračovala ve šlépějích svého otce v jeho firmě. Hrát ale nepřestala. A hraní postupně zabíralo tak velkou část jejího života, že zhruba po roce právnickou kariéru opustila a začala se naplno věnovat své hudební dráze. V roce 2011 začala pracovat na svém instrumentálním albu prostě nazvaném Lari Basilio. Objevil se na něm Felipe Andreoli, hráč na basu z kapely Angra (v Brazílii velmi známá metalová kapela). Pětipísňové epíčko produkoval Lampadinha, držitel pěti ocenění Latin Grammy. Druhým počinem bylo CD a DVD The Sound of My Room, vydané v srpnu 2015. O rok předtím Lari zvítězila v instrumentální kategorii soutěžního festivalu Samsung e-Festival Canção a zahrála si před patnácti tisíci diváky spolu s Keb’em Mo’em a Quinnem Sullivanem na festivalu Samsung Best of Blues v Brazílii.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Lari-Basilio-Pravnicka-ktera-dala-prednost-kytare~22~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.