muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýKatatonia - Pokoření strnulosti

26.10. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Katatonia - Pokoření strnulosti

foto: Ester Segarra


Švédská formace Katatonia je na scéně bezmála třicet let a už nějaký ten pátek platí za obrovskou kapacitu na poli progresivního temně atmosférického rocku. Po mnoha letech stabilního růstu se ale kapela, nedlouho po vydání desátého alba The Fall of Hearts, rozhodla počátkem roku 2018 vzít si pauzu, ujasnit si další směřování a věnovat se i jiným aktivitám.

Přestože na tuto desku máme s hostem rozhovoru odlišný názor, tak se nyní nejen kapelní cílovka raduje z návratu sestavy a nejnovějšího alba City Burials. S kytaristou Andersem Nyströmem jsme kromě rozboru novinky debatovali i o jeho oporách v rámci vybavení, ale také o vnitřních démonech nebo ambicích v superskupině Bloodbath.

Na jaké nástroje jsi spoléhal během nahrávání nového alba City Burials?
Většinu úkonů zvládly naše vlastní modely od značky Mayones: Regius, Setius nebo Vidius, a také modely Ultra II a Ultra III od značky Schecter. Pro určité pasáže jsme si vypůjčili PRS 513 od pana Åkerfeldta z Opeth, což je něco, co děláme pravidelně posledních deset let. (smích) V rámci zesilovačů nám v rukách prošly značky Diezel, Blackstar nebo Laboga, ať už individuálně, nebo v kombinaci. Pokud jde o efekty, tak je tu pár osvědčených i novějších opor: Boss GT-10/100, AMT M-Lead, Taurus Tux, Taurus Vechoor, Taurus Zebu, Pigtronix Philosopher's Tone, Black Sheep Flanger, Black Sheep Tremolo atd. Ale v rámci mikrofonů je tu jediná volba, a to Neumann U 87.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Katatonia-Pokoreni-strnulosti~26~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.