muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíJost Nickel - německý bubeník a edukátor

25.09. | Autor: Matěj Kýbl Kubíček | sekce: pro muzikanty - články

Jost Nickel - německý bubeník a edukátor


Německý bubeník Jost Nickel je známý hlavně jako edukátor díky svým videím, vystoupením na bubenických festivalech a masterclassech. Je ale také členem jedné z největších německých festivalových kapel. Jednoho pěkného jarního večera jsme si povídali o koncertování, učení, motivaci, cvičení a o tom, proč bubeníci vždy zrychlují a málokdy zpomalují. Nikoliv tváří v tvář, ale zato s kamerou namířenou přímo do Jostovy zkušebny v Hamburku.

Na počátku kariéry každého muzikanta stojí dva zásadní okamžiky. Jedná se o první setkání s nástrojem a pak rozhodnutí, že se hudbě chce věnovat profesionálně. Mohl bys nám tyto dva momenty ve svém životě popsat?
Ten první si pamatuji dodnes velmi živě. Bylo mi asi deset let a kamarád mě pozval k sobě domů, protože dostal od rodičů dětskou bicí soupravu. Nic jsem od toho neočekával, o hudbu jsem se nijak aktivně nezajímal, ale jakmile jsem naživo viděl a slyšel sílu toho nástroje, byť to byla zmenšená dětská verze, okamžitě mě uhranul.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Jost-Nickel-nemecky-bubenik-a-edukator~25~zari~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.