přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraJoe Lynn Turner v Praze - Zavřít se a cvičit

09.03. | Autor: Jan Sládek | sekce: pro muzikanty - články

Joe Lynn Turner v Praze - Zavřít se a cvičit


Zdeněk Berry Beran dělá dobrou věc. Už pár let. Jmenuje se to The Parliament of Souls. Mezinárodní projekt, který vám doporučuji poznat třeba ve stejnojmenném klipu z roku 2016. Na podzim roku 2017 byl koncert věnován také památce Václava Havla. Podle všeho i proto zavítal do Prahy Joe Lynn Turner. Nebylo právě jednoduché jej v naší matičce stověžaté dohonit, protože do toho všeho tady také točil desku, ale na téměř doslova pár minut se naše cesty protly.

První otázka: Co všechno vás přivádí do České republiky?
No, řekli jsme si, že bychom se Sunstorm v Praze něco natočili. Je to Sunstorm V a zítra máme poslední den natáčení. Dotáhneme to. Pak pražský koncert, pak Bulharsko a Finsko. Na ten koncert se těším, je to velká show, asi na tři hodiny. Mám tam několik vstupů, taky na akustiku.

V jakém studiu jste pracovali?
Faust a pak Barrandov. Dělali jsme jenom vokály, muzika byla už hotová.

A k té akustické kytaře. Já vás znám hlavně jako hráče na elektrickou kytaru. Co vám vyhovuje víc?
Popravdě je to tak, že musím začít zase víc hrát na elektriku, aspoň polovinu koncertů, jinak mě management zabije. (smích) Ale tady v Praze to takhle nemám. No a jak na to? Prostě zalézt do boudy a cvičit, cvičit, cvičit. Dost se na to těším, a čím víc cvičím, tím víc si uvědomuji, že obojí má něco do sebe. Rutina je jasná - pár hodin denně osvěžovat techniku, stupnice a to všechno. Jsou to všechno svaly, tak je třeba to tak brát. Kéž bych měl měsíc na to jen a jen cvičit.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Joe-Lynn-Turner-v-Praze-Zavrit-se-a-cvicit~09~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.