přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíJiří „Zelí“ Zelenka - Pan bubeník

09.07. | Autor: Mojmír Mohapl | sekce: pro muzikanty - články

foto: Jindřich Oplt


Pokud si udržujete aspoň trochu přehled o české bigbeatové klasice, těžko jste na jeho jméno mohli nenarazit, neboť hrál v tolika zásadních českých kapelách jako u nás málokdo jiný. Z redakčního podnětu jsme se před pár pátky sešli v Praze u kafe a Mistr pro účely článečku v tomto foliantu odpovídal na vše na co mě napadlo se jej zeptat. Abych tedy nechodil okolo horkého kafe, předávám slovo do kavárny, kde jsem takto posbíral a sepsal.

Vás hudba živí, nebo máte někde zlatej důl? Anebo čerpáte na zahradě naftu?
Ropnej vrt, to je právě to, co mi chybí, abych mohl dělat jenom tu hudbu, co mne baví. Rád bych ho našel. Je to tak trochu zázrak, že se hudbou úspěšně živím celý život, ale někdy je to na hraně, když kšefty odpadaj’. Proto jsem začal učit.
Jednou mi zavolal jeden kamarád bubeník, kterej se mnou chodil k panu profesorovi Veselému, Míra Turek, a říkal, že učí v základní umělecké škole ve Voticích, a chce skončit a hledá za sebe náhradu. A zrovna se trefil do doby, kdy Mišík zrušil několik kšeftů.
Říkal jsem si, že ty pondělky dám. V pondělí se málokdy hraje. Tak jsem vzal učení v základní umělecký škole.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Jiri-Zeli-Zelenka-Pan-bubenik~09~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.