muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyJazz Sabbath - Black Sabbath na jazzový způsob

20.12.2020 | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Jazz Sabbath - Black Sabbath na jazzový způsob


Od kultovního debutu Black Sabbath z pátku 13. února léta Páně 1970 uběhlo již padesát let. Pokud měl někdy někdo jakékoliv úmysly jak této desce vzdát hold, teď se nabízí nejlepší příležitost. Zakk Wylde, téměř adoptivní syn Ozzyho Osbournea, přehrál debut celý a zabalil ho do svého typického zvukového hávu pod názvem Zakk Sabbath. Další dlouholetý kolega jak Ozzyho, tak Black Sabbath, Adam Wakeman pojal rané období britské ikony jazzově a projekt nazval symbolicky Jazz Sabbath.

Syn slavného otce se musel vyrovnat s odrazováním ze strany pantáty, a aby toho nebylo málo, naložil si na sebe další břímě tím, že celý projekt zabalil do roušky vymyšleného příběhu o tom, že tyto skladby složila vymyšlená postava jménem Milton Keynes, a mladíčci z Birminghamu mu je šlohli, poté co upadl do kómatu.

Deska má doslova ideální začátek, a to Fairies Wear Boots, který jasně ukazuje, co může posluchač čekat u zbytku desky. Zároveň je svižný, a jak říká Joe Bonamassa, „Polívka je grunt. Úderná skladba na začátku je ideální rozjezd.“.
(smích) Tuto interpretaci slyším poprvé, ale líbí se mi. Celý proces vzniku skladeb a následného rozmísťování byl dost rozmanitý. Ve skutečnosti první skladba, pro kterou jsem připravil aranže, byla Iron Man. Vyzkoušel jsem celou řadu skladeb Black Sabbath, ale pokud jsem cítil, že mi práce nejde od ruky na prvních několik pokusů, tak jsem danou skladbu uložil k ledu a vrhl se na další.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Jazz-Sabbath-Black-Sabbath-na-jazzovy-zpusob~20~prosinec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.