muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyJan Kořínek - Bluesman a hráč na Hammondovy varhany

08.11. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - články

Chanda Rule

foto: Georg Cizek


Jako kluk jsem doslova hltal Skoumala a Šlitra. Oba hráli světovou muziku.

Jan Kořínek se narodil do hudební rodiny a nezbylo mu nic jiného než hrát na piano, píše Honza na svém webu. Je synem Miroslava Kořínka, skladatele a klavíristy ze studia Ypsilon, autora úprav klasických oper pro pražské malé divadelní scény. Od Suchého a Šlitra si to namířil přímo k Rayi Charlesovi. Hudebně osudnou se mu, již coby studentovi, stala cesta do USA, kde skutečně přičichl k hudbě, kterou provozuje dodnes, totiž k blues.

Hraje na Hammondy, piano, občas na kytaru, baskytaru. Spolupracuje s celou řadou umělců, od těch komerčně známých až po ty známé jen ortodoxnímu bluesovému publiku. Vyjmenovat všechny kapely Honzy Kořínka by vydalo na hodně řádků, jeho patrně nejzřetelnějším projektem je Groove, do kterého zve muzikanty napříč Evropou a Amerikou. Hrává pravidelně v České republice a zahraničí.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Jan-Korinek-Bluesman-a-hrac-na-Hammondovy-varhany~08~listopad~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.