muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraIgor Paspalj - Nejlepší kytarista roku 2020

24.07. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Igor Paspalj - Nejlepší kytarista roku 2020

foto: archiv Igora Paspalje


Nejlepší hráč na elektrickou kytaru za rok 2020 podle magazínu Guitar World. To je titulek, se kterým do světa v posledních měsících vystřelilo jméno kytaristy Igora Paspalja. Byl to takový ten potřebný impuls, na který velký talent z Bosny a Hercegoviny čekal. Aktivní je totiž již řadu let, primárně na YouTube a nejrůznějších výukových videích omračuje jak rychlostí, tak i citem v rámci vlastní tvorby nebo v zajímavých coverech známých hitů. V našem rozhovoru se dozvíte více o nedávném ocenění, stejně tak o jeho hudebních kořenech nebo budoucích plánech.

Jak se daří, Igore? Udržujete si stále hodně pracovní režim? Zastihl jsem vás v Dubaji?
Celkem to jde. Děkuji za optání. Doufám, že vy také. Jsem poměrně hodně zaneprázdněný, takže mi to i dost pomáhá po psychické stránce. Teď jsem na nějakou dobu doma v Banja Luce, v Bosně a Hercegovině.

Rád bych vám pogratuloval k ocenění kytarista roku v rámci soutěže magazínu Guitar World. Co to pro vás znamená a mohl byste nám představit i proces soutěže? Hlavně podle čeho se vybíralo a kolik hráčů se dostalo do užšího výběru.
Mockrát děkuji. Moc to pro mě znamená po čistě osobní stránce, protože Guitar World čtu od dětství. Dostat proto od nich po nějakých více než dvaceti letech toto prestižní ocenění, je splněním dětského snu. Pokud jde o strukturu soutěže, tak do toho ani po všech těch letech moc nevidím. Pochopil jsem, že redaktoři magazínů Guitar Player a Guitar World projdou všechny přihlášky a vyberou pět finalistů. Ty následně zveřejní a nechají hvězdnou porotu, aby rozhodla o vítězi. Ta byla ve složení John Petrucci, John5 a Tosin Abasi, Klíčovou roli ale pořád hraje i hlasování čtenářů, fanoušků a editorů magazínů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Igor-Paspalj-Nejlepsi-kytarista-roku-2020~24~cervenec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.