muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýHudební veletrh Praha 2004

29.9.2004 | Autor: redakce | sekce: pro muzikanty - články

Hudební veletrh Praha 2004

Hudební veletrh Praha 2004

V prvním podzimním týdnu se bude konat v Praze ve Veletržním paláci výstava hudebních nástrojů, na kterou se sjedou muzikanti z celé republiky i ze Slovenska. Letos se představí vystavovatelé na ploše nejméně o dvě stě metrů čtverečních větší než v loňském roce. Téměř sto vystavovatelů, což se někomu nemusí zdát příliš mnoho, zastupuje na čtyři sta českých i světových značek a představí na jednom místě svoji nabídku. Srdce veletrhu tvoří velká dvorana, kde návštěvníci naleznou především elektronické hudební nástroje a příslušenství. Přilehlá pasáž a hala A představí jevištní techniku, hala B nahrávací i reprodukční techniku a hudební software. Na své si přijdou i vyznavači akustických hudebních nástrojů, které naleznou v malé dvoraně spolu s hudební literaturou. Nelze opominout i malé firmy, soustředěné v galerii haly B. Vedle agentur a malých hudebních vydavatelství zde naleznete výrobce akustických nástrojů na zakázku, příslušenství či speciálních doplňků.
Přestože organizátoři hledali inspiraci v sousedních státech na obdobných výstavách, tak jak je to běžné v jiných oborech, zjistili, že kromě Německa (Musikmesse Frankfurt) se bohužel nedaří evropským státům jako např. Polsko, Maďarsko, Francie, Rakousko apod. uspořádat řadu let hudební veletrh s více než 50 vystavovateli. Svědčí to asi o tom, že ekonomika tohoto odvětví v celé Evropě zrovna neprožívá svůj boom.
Vedle výstavy pořadatelé nabízejí řadu koncertů a seminářů, jejichž program se v době, kdy tyto řádky čtete, ještě rodí. Na čtyřech scénách se představí jak renomované kapely, tak bude dán prostor mediálně neznámým, ale hudebně zdatným skupinám. V malé dvoraně proběhnou vystoupení interpretů a souborů klasické hudby, to vše po celou dobu veletrhu. Novinkou veletrhu bude možnost pro předem registrované kapely natočit si svoji demo nahrávku profesionální technikou ve Studiu HUVEL.
V oblasti hudby se neustále mění legislativa, proto je stále aktuální v rámci seminářů konference Muzikant a právo - je třeba znát nejen své povinnosti, ale i svá práva.


Hudební veletrh Praha 2004
Pořadatelé: AC EXPO a Muzikus - Místo konání: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, 170 17 Praha 7 - Termín: 23.-26. září - Otvírací doba: čt až so 10-18, ne 10-17
Zaměření výstavy: hudební nástroje, reprodukční, nahrávací a vysílací technika, pódiová technika a světla, hudební média a literatura - Doprovodný program: koncerty, semináře, konference, a nahrávací Studio HUVEL
Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 50 Kč. - Hudební pedagogové a studenti odborných hudebních škol (konzervatoře a vysoké školy) mají bezplatný vstup
Více informací naleznete na www.huvel.cz


Psáno pro: časopis Muzikus 2004/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Hudebni-veletrh-Praha-2004~29~zari~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.