přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýGojira - Umění žít

04.12. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články
Jednou z nejvýznamnějších formací, která vystupovala na loňském ročníku festivalu Brutal Assault, byla francouzská stálice Gojira. Jedinečnost si kapela udržuje nejen svým téměř exotickým původem na poli metalu, ale také životní filozofií a především vyhledávanou tvorbou. Letošní album Magma, které vzniklo v nově vybudovaném studiu kapely, se těší přísunu superlativ, a je tak předním kandidátem na metalovou desku roku v řadě žebříčků. O životních výzvách a radostech, včetně rozmanité sbírky vybavení, jsme si povídali v útrobách pevnosti Josefov s kapelníkem Joem Duplantierem.

Jaká byla cesta do Česka? Podařilo se vám najít čas i na nějakou turistiku?
Jsme na konci letního turné, takže chuť na turistiku je, ale už se opravdu těšíme domů. (smích) Snažili jsme se něco podniknout v Praze, ale místo toho jsme se zasekli na pár hodin na letišti. Přesněji na parkovišti. (smích) Naštěstí většinou cestujeme tour busem, takže si nemáme na co stěžovat.

Gojira - Umění žítNa úvod ti musím pogratulovat k výborné desce, kterou jsme s kolegy před pár týdny poslouchali celou cestu po bývalé Jugoslávii. Ani si neumíš představit, jak výborně se hodí jako kulisa především během toulek po chorvatském pobřeží plném skal a nepřístupné přírody.
To mám radost. Chorvatské pobřeží muselo být nádherné. Taky to tam miluju, nicméně moc mě mrzí, že si na Balkáně moc nezahrajeme.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Gojira-Umeni-zit~04~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.