přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýGalactic Empire - Metalové Hvězdné války

26.01. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Galactic Empire - Metalové Hvězdné války

Darth Vader s elektrickou kytarou v ruce? To není vtip, ale aktuální klubová senzace jménem Galactic Empire. Parta mladých britských muzikantů se jednoho dne rozhodla vzít skladby Johna Williamse, které napsal pro filmovou sérii Hvězdné války, a dát jim kapelní metalovou podobu. Dvojici skrývající se pod přezdívkami Dark Vader (kytara) a Boba Fett (bicí) jsme pro vás odchytli po jejich vystoupení v pražském klubu Futurum.

Jak jste spokojeni s dnešním vystoupením a jak hodnotíte věkový rozptyl publika?
Boba: Dnešní koncert byl úžasný a měli jsme radost z toho, že na nás přišli jak lidé v pokročilém věku, tak malé děti. Praha byla dokonce jedno z mála měst, kde jsme v publiku zahlédli tak vysoký počet dětí.

Pamatuji si, že se jeden z návštěvníků na sociálních sítích ptal, jestli může vzít svou sedmiletou neteř, která miluje Hvězdné Války a metal. Pořadatelé odvětili, že si toho váží, ale určili věkový limit na deset let.
Dark: Takovou informace nemáme, ale těší nás to. Do věkového limitu nekecáme, ale asi je pravda, že se to musí korigovat. My každopádně zveme zástupce všech věkových skupin. Co si pamatuju, tak dětem, se kterými jsme si plácali, nebylo méně než deset, tak to pořadatelé zvládli. (smích)

Arsenál hvězdy smrti

Představte nám, prosím, nástroje, na které spoléháte během náročného turné.
Dark: Já hraju na kytary značky PRS a náš druhý kytarista C. J. na ESP. Mike, náš třetí kytarista spoléhá na značku Jackson. Grant alias Boba hraje na DW Drums. Dále používáme struny Ernie Ball, snímače Bare Knuckle, systém Fractal Audio a Sennheiser pro odposlechy. Pokud bych pokračoval, tak bychom tu byli do zítřka, protože máme poměrně složité vybavení.

Došlo v poslední době k nějakým nepříjemným překvapením v rámci vybavení, kdy jste museli improvizovat?
Dark: Díky bohu ne během koncertu. Nicméně v Curychu, ani ne pět minut před vystoupením, zdroj energie, který zásobuje všechny naše odposlechy, jednoduše chcípnul. Málem jsem se po..., když jsem se tom v zákulisí dozvěděl. Naštěstí, místní pořadatelé měli v zásobě vlastní rezervní jednotku. Pokud by nám nepomohli, byli bychom v pr... Náš set je poskládaný z mnoha audio sekvencí, a kdybychom to nemohli sledovat, byl by to hrozný trapas.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Galactic-Empire-Metalove-Hvezdne-valky~26~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.