muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýGaahls Wyrd - Lidská stránka blackmetalové kapacity

25.07. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Gaahls Wyrd - Lidská stránka blackmetalové kapacity


Na blackmetalové scéně není mnoho postav, které by zanechaly tak silný dojem jako norský zpěvák Kristian Eivind Espedal alias Gaahl. Těch příležitostí bylo v průběhu let hned několik, ať už kontroverzní koncert s Gorgoroth, satanistické komentáře a schvalování podpalování kostelů, nebo překvapivé přiznání k homosexuální orientaci. Dalo by se říct poměrně velké množství kontroverze na jednoho člověka, ale nyní dělá co nejvíc, aby se posunul dál.

Po vydání vydařeného debutu nového projektu Gaahls Wyrd vyrazil nedávno na turné s další blackmetalovou ikonou Mayhem, a právě na nedávné pražské zastávce jsme pořídili následující rozhovor.

Do klubu Meet Factory jste dorazil před několika málo minutami a zítra vás čeká vystoupení v Berlíně. Počítám, že na turistiku po Praze asi nezbude čas.
Je to škoda, ale je to tak. Na turné je obecně velice málo času na turistiku.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Gaahls-Wyrd-Lidska-stranka-blackmetalove-kapacity~25~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.