muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýEmma Ruth Rundle - Jízda do neznáma na černém koni

08.07. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Emma Ruth Rundle - Jízda do neznáma na černém koni


Umělkyně, za kterou jsem ochoten jezdit kamkoliv po Evropě. Tuto pozici má u mě už několik let americká kytaristka a zpěvačka Emma Ruth Rundle, která se v posledních měsících vyhnula České republice, a proto jsem za ní vyrazil do Vídně.

Její tvorba v sobě kombinuje blues, temné country a nezaměnitelný melancholický vokál. V rozhovoru jsme se kromě tajemství zvuku, zaměřili i na její hudební kořeny, sváteční experimenty s hudební žurnalistikou, ale také novou zkušenost ze zasahování do line-upu kultovního festivalu Roadburn v Holandsku v roli kurátorky. K poslechu vřele doporučuju její poslední album On Dark Horses, které je pro mě osobně albem roku 2018.

Na úvod nám, prosím, povězte, jak jste si užila vystoupení na Aplifestu v Portu?
Bylo to úžasné. Sice mě trochu trápila nervozita, protože jsem měla vylézt na pódium v rámci sólového setu, zatímco jsem byla uprostřed turné se svou vlastní kapelou. Ale publikum mě maximálně přijalo a bylo velice tolerantní. Stejně tak jsem moc vděčná Andrému, pořadateli festivalu, který se o nás všechny nádherně staral. Potkala jsem tam taky kupu přátel, takže to bylo moc příjemné.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Emma-Ruth-Rundle-Jizda-do-neznama-na-cernem-koni~08~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.