muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyDerek Sherinian - Elitní klávesový žoldák

14.08. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Derek Sherinian - Elitní klávesový žoldák


V rockovém světě bychom nenašli mnoho klávesáků, kteří by si prošli tolika spolupracemi jako Američan s arménskými kořeny Derek Sherinian. Hlavní motivací k rozhovoru bylo samozřejmě jeho nejnovější album The Phoenix, které dělí od jeho předchůdce devět let. Opět spolupracoval s legendárním bubeníkem Simonem Phillipsem, ale přizval si i řadu hvězdných hostů. Kromě mnoha kapacit, které se objevily na nové desce, jsme ke konci rozhovoru probrali i několik dalších ikon, které mu dopomohly k pozici vyhledávaného studiového hráče, což je role, díky které hravě zvládá i aktuální pandemii.

Jak se vám daří v této náročné době?
Překvapivě velice dobře. Jsem moc rád, že se konečně podařilo vydat moje album The Phoenix. Jsem na něj moc hrdý. Od mého posledního alba Oceana uběhlo devět let, což je hodně dlouhá doba, ale věřím, že se moje hraní od té doby posunulo na další úroveň. Psaní, produkce a sebedůvěra jely na maximum, a proto si myslím, že jsem vydal svou nejlepší desku.

Co jste dělal v posledních měsících, abyste se nezbláznil ze všeho okolo? Našel se čas na něco, co jste dlouho odkládal, třeba na dočtení knihy, studium nového jazyka nebo něco podobného?
Když došlo ke zrušení turné se Sons of Apollo, tak jsem okamžitě zapadl do studia a místo úvah nad okolním děním jsem radši několik měsíců dodělával desku. Kromě toho jsem hostoval na mnoha dalších deskách. Hlavně mě těší, že jsem se mohl podílet na albu Michaela Schenkera s názvem Immortal. Stejně tak jsem pracoval na dvou deskách Whitesnake.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Derek-Sherinian-Elitni-klavesovy-zoldak~14~srpen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.