přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýBrutus - Není Brutus jako Brutus

26.06. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Brutus - Není Brutus jako Brutus


V České republice byste těžko hledali někoho, kdo by neznal legendární zábavovou formaci Brutus. Nicméně věděli jste, že kapel s tímto názvem je po světě hned několik, a jedna dokonce začíná pomalu přerůstat své idoly? Řeč je o mladém živočišném triu z Belgie, v čele se zpívající bubenicí Stefanií Mannaerts.

Během loňského léta vystoupili již podruhé v Praze, a to jako předkapela uznávané Chelsea Wolfe, a od té doby jejich pozice roste zázračným tempem. Koncem března vydali své druhé album, Nest, avšak úcta k českým Brutus je skoro až posvátná. Blíže už baskytarista Peter Mulders, který popisuje, jak kapela před lety obdržela tričko od českých Brutus a dodnes je hrdě vystaveno v jejich zkušebně.

Peter: Došlo k tomu v roce 2017 na belgickém festivalu Sjock Festival. Hraje tam hodně rockabilly formací, ale i punk-rockové legendy typu Bad Religion. Z ničeho nic se na našem stole s merchandisingem objevilo tričko s logem českých Brutus. Nestihli jsme s dárcem ani moc pokecat, protože to byl jen nějaký prostředník, který přišel předat dárek, včetně jedné desky a letáku zmiňující jejich padesátileté výročí. Dodnes nevíme, jestli to byl někdo z kapely, managementu nebo jen český fanoušek. Nicméně to tričko máme hrdě vystavené v naší zkušebně.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Brutus-Neni-Brutus-jako-Brutus~26~cerven~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.