přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraBilly Corgan - rozhovor nejen o signované kytaře Yamaha

04.01. | Autor: Bořek Nachtmann | sekce: pro muzikanty - články
Americký hudebník nejvíce známý díky Smashing Pumpkins, kapele, již založil a jež za krátkou dobu zaznamenala velký úspěch. Po více než dekádě existence se však rozpadla.

Corgan se dal na sólovou dráhu: vydal desku The Future Embrace a sbírku poezie. V roce 2007 se pokusil oživit Smashing Pumpkins s novými lidmi, od čehož se po pár letech opět vrátil k sólu. Upustil od přezdívky a pod inicálami WPC, William Patrick Corgan, vydal své dosud poslední dílo; říjnové LP Ogilala, k němuž byl natočen i film s název Pillbox. Při příležitosti představení limitované edice kytary Yamaha v Londýně poskytl novinářům rozhovor, jehož přepis vám nyní přinášíme.

Billy Corgan - rozhovor nejen o signované kytaře YamahaKdyž jsem viděl název Ogilala poprvé, vybavil se mi ten kmen, Oglala Sioux (jeden z kmenů původního amerického obyvatelstva, pozn. aut.), který ovšem ve svém jazyce nemá „i“. Podle vás to s názvem alba nemá nic společného a je to zkrátka Ogilala (oudžilala).

Je to něco jako onomatopoeia. Význam slova spočívá v tom, jak zní (tak to popsal Billy Corgan. Jinými slovy: výraz foneticky napodobuje zvuk, který popisuje. Viz Máchův Máj - nocí řinčí řetězů hřmot pozn. aut.). Což je v podstatě způsob, jakým vznikl.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Billy-Corgan-rozhovor-nejen-o-signovane-kytare-Yamaha~04~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.