muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíBeat Generation XVIII - ukázka hry Jona Hisemana

20.6.2003 | Autor: Paul Schenzer | sekce: pro muzikanty - články

Beat Generation XVIII - ukázka hry Jona Hisemana

Beat Generation XVIII - ukázka hry Jona Hisemana

Colosseum: Fighting Talk (5:54)
(Moore, Hiseman)
LP Wardance - 1977, bicí: Jon Hiseman
Skladba vybraná pro dnešní transkripci je z úplně poslední fáze Colossea, tedy z éry Colossea II. Ted Gustafsson zde poukazuje na zajímavou transformaci od jazzrocku pneumatického k jazzrocku elektrickému - jinými slovy: v Colosseu II už nefiguruje hráč na saxofon Dick Heckstall-Smith, a kapela se tak řadí mezi skupiny typu Mahavishnu Orchestra, Jeff Beck Group nebo Return to Forever.
Skladba Fighting Talk je hraná ve frázovaném triolovém rytmu, přičemž maximální důraz je kladen na typicky jazzovou ,šlapavost' - rytmus tedy nesmí působit ani v náznaku rockově těžkým dojmem. Kompozičně skladba sestává ze základních melodických motivů v úvodu a závěru, zatímco hlavní střední část vyplňují kytarová a klávesová sóla. Prostě typický jazzrock. Pardon: typický elektrický jazzrock.


Beat Generation XVIII - ukázka hry Jona Hisemana

Beat Generation XVIII - ukázka hry Jona HisemanaPsáno pro: časopis Muzikus 2003/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Beat-Generation-XVIII-ukazka-hry-Jona-Hisemana~20~cerven~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.