muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBaskytara a Funky (5)

22.2.2004 | Autor: Jan Hais | sekce: pro muzikanty - články
Slapová technika (pokračování)
Dnešní díl workshopu volně naváže na díl předchozí, věnovaný základům slapu. Napsal jsem pro vás čtyři čtyřtaktové figury. Všechny jsou v šestnáctinovém dělení, všechny využívají technický prvek "mrtvých not" - byl vysvětlen v Muzikusu č. 10. Již se budu opakovat, ale doporučuji při cvičení experimentovat s tempem a využívat metronom.
Začneme vždy pomalu, třeba na tempu kolem 60 bpm, projdeme si pečlivě notový zápis a postupně s přibývající jistotou tempo zrychlujeme. Doporučuji mít na paměti, že není zrovna nezbytně nutné snažit se vždy hrát slapem v maximálním tempu a pokoušet se svým zvukem simulovat vzlétnutí vrtulníku. Je vhodné dbát na čistotu a čitelnost hry, dobře a včas tlumit struny.
Co se týče notace, písmeno T (thumb) nad notou znamená úder palce pravé ruky, písmeno P (pluck) znamená trhnutí za strunu ukazovákem či prostředníkem pravé ruky (v případě dvouzvuků trháme oběma prsty zároveň). Písmeno H (hammer) značí příklep prsty levé ruky.
Pro lepší názornost jsem první dvě dnešní figury nahrál a zavěsil na své webové stránky na adrese
www.sweb.cz/janhais (vždy jednou v pomalém a jednou v rychlém tempu).
Hodně zábavy při lukostřelbě!


Psáno pro: časopis Muzikus 2004/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Baskytara-a-Funky-5~22~unor~2004/

Komentáře

celkový počet: 6

radar  Funky will never die!!!
Ondra  odpověď
Pavel  Funky je rytmus
rifki  to radar
FILA  RHCHP
Dante  Re: RHCHP

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.