přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraAivn’s Naked Trio - Exkluzivní kapela? Exkluzivní rozhovor!

03.02. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - články

Aivn’s Naked Trio - Exkluzivní kapela? Exkluzivní rozhovor!


Dobrou muziku člověku většinou doporučí kamarád nebo starší sourozenec. Ale některé kapely jako by k nám přišly tak nějak samy. Přesně tak jsem objevil brněnské trio „Nahatých Ivanových kamarádů“.

Hraní na kytaru

Ivane, jak sis našel muziku? Nebo si našla ona tebe?
Už odmala mi hudba přišla jako super vynález - několik lidí hraje dohromady něco, co dává smysl a budí emoce. Jako dítě jsem měl jednu angínu za druhou a naši se mě snažili zabavit tím, že mi pouštěli desky, co měli po ruce. Album With the Beatles jsem musel slyšet asi tisíckrát. Hned jsem si hledal, kdo na co hraje, jak se jmenuje a jak se jeho nástroj v kapele projevuje.
Pubertu jsem si potom odkroutil v devadesátkách a díky Guns N’ Roses, Metallice a Aerosmith jsem byl už pro všechno ostatní ztracen. Šel jsem pak v těch inspiracích hlouběji, objevil Led Zeppelin, AC/DC, Hendrixe, Cream, Satrianiho a Vaie..., až jsem došel k blues. B. B. King, Stevie Ray Vaughan, Robert Johnson. Bylo tolik co objevovat a tolik se toho učit, že mě všechno ostatní přestalo zajímat.

Kde nastal zlom, kdy ses rozhodnul do toho pořádně jít?
Pamatuju si to jako dneska. Seděl jsem doma a poslouchal Use Your Illusion od Guns N’ Roses, když v tom mi najednou došlo, že to je přesně to, co hledám. Mít kapelu, tvořit hudbu, hrát na koncertech. Ze dne na den jsem veškerou energii namířil do hudby.
Začal jsem šetřit na kytaru a hledat muzikanty. Nebyl internet ani mobily, takže vše šlo klasicky přes inzeráty v hudebninách a Muzikusu (Ivan ví, jak správně podkuřovat autorovi rozhovoru, pozn. red.). Bál jsem se potom jen na chvíli vzdálit od telefonu, protože co kdyby mi zrovna volal nějaký muzikant, že mne chce do kapely? Taky nastala nekonečná anabáze shánění nástrojů a vybavení. Krásná léta!

Aivn’s Naked Trio - Exkluzivní kapela? Exkluzivní rozhovor!


Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Aivns-Naked-Trio-Exkluzivni-kapela-Exkluzivni-rozhovor~03~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.