přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
články
15.06. Americký kytarista nigerijského původu Tosin Abasi patří k nejuznávanějším zástupcům nové generace metalových kytaristů. Přesněji krelativně mladé vlně progresivního metalu, která je označovaná jako djent.
10.06. Asi každý, kdo má co do činění s věcmi od firmy Radial, si odnáší pocit „touhle krabičkou bych teda do hlavy dostat nechtěl“. Jenže jejich věcičky jsou nejen bytelné, ale navíc dobře hrají. Což už je mnohem zajímavější kombinace.
06.06. Kolem skupiny Tichá dohoda se toho letos dělo hodně. Nejdřív Dohoda oslavila třicet let od svého založení a po osmnácti létech natočila nový autorský materiál. EP, které přináší tři nové skladby, nese název Achtung 30! a bylo dalším důvodem, proč se sejit a probrat historii kapely s kytaristou Danem Šustrem.
05.06. Milý strýčku, tak jsme se s kapelou rozhodli, že konečně natočíme CD. Hrajeme už dlouho a vyrazili jsme do studia, že uděláme radost fanouškům, ale především sobě. Ale zvuk ze studia nás dost rozčaroval.
04.06. Jak jednoduše vnést světlo do učebního procesu a co nejvíce ulehčit začátečníkům a kytaristům chtivým poznání hru na kytaru? Toto je otázka, kterou se zabývali nadšenci, lektoři a konstruktéři v oblasti hudby od Pekingu přes Paříž až po San Francisko.
02.06. Benny Greb není jen virtuózní bubeník, ale také autor jednoho z nejdůležitějších výukových DVD posledních let, The Art and Science of Groove. V něm se pokouší odhalit složky, které tvoří kvalitu bubnování zvanou groove a představit cvičení, kterými lze tyto složky posílit. A nejen podle mého názoru je v tom velice úspěšný!
01.06. Firma z USA přišla s výbornou vychytávkou pro hráče, kteří rádi hrají naboso, ale zároveň používají efekty. Spousta efektů má jen jednoduché spínače, které není tak snadné sešlápnout bosou nohou.
27.05. Každá návštěva Národního divadla je jistě svátkem, a co teprve, když máte možnost podívat se, jak se na takovém místě dělá zvuk a provází vás dlouholetý mistr zvuku Emil Boháček. O tom, jaké výzvy stojí před divadelním zvukařem, jsme si povídali přímo v hlavní budově Národního divadla, v Zítkově budově.
12.05. Když se v Praze mezi muzikanty řekne Mezi Vodami v Modřanech, všichni si vybaví prodejnu a sklad Kytary.cz, avšak 8. září se toto místo stalo dějištěm multižánrové akce s názvem Music Festiwall. Nejednalo se však pouze o hudební produkci.
06.05. 17. září proběhl v hlavním městě sousedního Polska bubenický festival pořádaný německým výrobcem činelů Meinl, a protože sestava účinkujících byla nejen hvězdná, ale obsahovala i českého zástupce, Muzikus nelenil a vydal se v silné čtyřčlenné sestavě (dva redaktoři, fotografka a kotě) do sedm set kilometrů vzdálené Varšavy, aby o akci čtenářům podal podrobnou zprávu.

41-50 (2378) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.