přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Phila Campbella

05.01. | Autoři: Phil Campbell, Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

10 nejoblíbenějších desek Phila Campbella


Kytarista Phil Campbell je pojem, který není potřeba dlouze představovat. Nicméně rozhodně neuškodí představit jeho další životní fázi po dlouholeté kariéře v Motörhead po skonu Lemmyho Kilmistera.

Phil se totiž naplno začal věnovat hraní se svými syny a založil formaci Phil Campbell and the Bastard Sons, se kterou vydává koncem ledna debutové album The Age of Absurdity. Vedle krátké sondy do jeho výčtu nástrojů a zákulisí vzniku nové desky, vás jistě zaujme i přehled jeho nejoblíbenějších desek.

Mohl bys nám, prosím, na úvod představit některé ze značek, na které spoléháš během turné?
Na nedávných turné s Guns N’ Roses a Airbourne jsem používal hlavy Marshall (model JVM Satriani). V případě kabinetů jsem Marshall občas doplnil značkou Laboga. V průběhu let jsem ale také používal značky Gurus a Bogner. V poslední době jsem trošku obměnil kytary a v případě několika skladeb naživo hraju na značku Relish. Jsou velice pohodlné a mají výborný zvuk.

Jsi dodnes mentorem svých synů v rámci vybavení?
Mí synové jsou poměrně šikovní samouci v rámci všech nástrojů, na které hrají. V dětství jsem jim ukázal pár akordů, ale od té doby jim to vlezlo do hlavy tak, že hrají dodnes. Zároveň si myslím, že je velice užitečné, že si mohou kdykoliv vypůjčit jakýkoliv z mých zesilovačů nebo kytar.

Jak na druhou stranu mladá krev obohatila tebe?
Především si vážím toho, že můžu hrát v kapele se svými třemi syny. Inspirují mě hlavně v tom, abych stále psal kvalitní hudbu a toužil poznávat, s čím přijdou oni.

Už se tvá žena smířila s názvem kapely? Chápu její pohled, ale zároveň je to děsně chytlavý název a fanoušci jej rádi naživo skandují.
Je pravda, že v úvodu se mnou pár týdnů nemluvila. (smích) Nicméně, ve vší vážnosti, je to výborné jméno a stojí za mnou a našimi chlapci na sto procent.

Přibliž nám, prosím, jak probíhalo skládání nové desky The Age of Absurdity. Tvůj autorský styl je nepřeslechnutelný, ale dostal každý z členů kreativní prostor? Navíc, pokud se nepletu, na produkci se podílel i tvůj syn Todd, je to tak?
O produkci se nám staral Romesh Dodangoda. Vše jsme nahrávali v Rockfield Studios ve Walesu a každý měl dostatečný prostor se na albu projevit. Bylo to kouzelné, protože všech pět členů kapely jsou výborní kytaristé. a to se sakramentsky hodilo.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-nejoblibenejsich-desek-Phila-Campbella~05~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.