přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Tomislava Zvardona

25.04. | Autoři: Ivan Ivanov, Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Tomislava Zvardona


Kytarista Tomislav Zvardon je téměř renesanční osobnost: vede vlastní kapelu Duende, se kterou vydává senzační desky, hraje ve skupině Laura a její tygři. Spolupracoval s Tam Tam Orchestra, Blankou Šrůmovou, Ditou Hořínkovou a působí v mezinárodním Kentonmania Bigbandu. Dále hraje v muzikálech (aktuálně muzikál Rocky), věnuje se scénické a filmové hudbě, pedagogické praxi, a hlavně píše krásné články a testy k nám do Muzikusu.

Jak ses dostal k hraní na kytaru a k rocku?

Asi první mě k hraní přitáhl basista Jaryn Janek, který bydlel ve vedlejší vesnici a zakládal kapelu. Poslouchal jsem Pražský výběr a na pár kazetách jsem měl takové směsky všechno možného, od Iron Maiden až po Led Zeppelin. Prostě vše, co se dalo na malém moravském městě za „komančů“ sehnat. A právě Led Zeppelin se stali v té době pro mě stěžejní kapelou.

Kterou desku sis koupil jako první?
Asi Extremist od Joea Satrianiho. Poradil mi to kamarád: „To si kup, takto se musíš naučit hrát.“ Co je ale vtipné, že můj první vinyl byla Laura a její tygři. „Dokud taky budu...“ jsem si zpíval pořád dokola. No a uplynulo víc než dvacet let, a Karel Šucha mi zavolal, jestli bych s Laurou nechtěl hrát. Teď tu věc hraji naživo.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Tomislava-Zvardona~25~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.