muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Tomáše Lišky

06.03. | Autoři: Tomáš Liška, Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Tomáše Lišky


Kromě rockerů v tomto seriálu rád dávám prostor i uznávaným muzikantům v rámci jiných žánrů, včetně jazzu. Nyní to bude kontrabasista Tomáš Liška, který sice získává řadu poklon v jazzovém světě, ale jak poznáte z jeho výběru nejoblíbenějších desek, kvalitní rock je součástí jeho DNA.

I přes složité období aktuální epidemické situace se mu nedávno podařilo vydat páté album Hope, se kterým by rád navázal na dosavadní úspěchy, k nimž patří mimo jiné i fakt, že všechna jeho předchozí čtyři alba získala nominaci na Cenu Anděl.

Jaká byla první deska, kterou sis koupil za vlastní peníze?
Tak to vím naprosto přesně! Bylo to v roce 1990 v Berouně na náměstí. Hrál jsem jako kluk lední hokej a do Berouna jsme jezdili z Rakovníka na soustředění. Po jednom z tréninků jsme na náměstí viděli hrát partičku Peruánců na flétny a kytary. Po komunistickém lockdownu to pro mě bylo něco jako hudba z jiné planety. Stál jsem a poslouchal všechny ty nástroje, zpěvy a jejich jazyk. Nemohl jsem si cédéčko nekoupit!
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Tomase-Lisky~06~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.