muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Saši Langošové

27.06. | Autoři: Ivan Ivanov, Alexandra Langošová | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Saši Langošové


Alexandra Langošová se se svojí kapelou November 2nd po osmileté hibernaci vrací na scénu. Muzikanti kolem zpěvačky a kytaristky stylově navazují na svoje první album, jehož směs alternativního rocku okouzlila hudební publicisty a české posluchače a které kapele vyneslo nominaci na Anděla a vítězství v anketě Žebřík. Co zpěvačku inspiruje k nové tvorbě a jakou muziku vlastně poslouchá?

Jak ses dostala k rock ‘n’ rollu a co byla tvoje první stěžejní deska?
V dětství jsem hrála na housle a chvíli to vypadalo, že se jim budu věnovat i jako velká. Pro mě byl tehdy nářez Vivaldi a většina barokní hudby. To mě nakopává dodnes. Ale u klasiky jsem nevydržela, ta svázanost interpretace a nevyhnutelný dril mě později odradily. Táta hrával doma často na kytaru a naučil mě spoustu písniček; od lidovek přes Suchého a Šlitra, Wericha po klasické táborákové songy.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Sasi-Langosove~27~cerven~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.