přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Petra Roškaňuka

14.07. | Autoři: Ivan Ivanov, Petr Roškaňuk | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Petra Roškaňuka


Kytaristovi Petrovi Roškaňukovi nikdo neřekne jinak než Rošky a jeho jméno je nerozlučně spjato se skupinou Žlutý pes. Pro pořádek bych ale měl uvést i názvy kapel, kterými Rošky prošel, a že jich nebylo málo: Framus 5, Dobrohošť, Marsyas, Nová růže, R-Force, Aleš Brichta Band.

Dnes nadále působí ve skupině Žlutý pes, ale krom toho vede vlastní bluesrockovou skupinu Blackout a účinkuje v jam session bandu UBS - Underground Blues Session. A když nekoncertuje, tak ve svém studiu komponuje, produkuje a natáčí vlastní projekty, reklamní a filmovou muziku.

Jak ses dostal k rock ’n ‘rollu a co byla tvoje první stěžejní deska?
Rock jsem začal sledovat na základce, tam šlo převážně o hard rock typu Black Sabbath, Deep Purple a podobně. Když jsem se v sedmdesátých letech dostal k tehdejším albům Johnnyho Wintera, Wishbone Ash nebo Savoy Brown, nebylo cesty zpět, chytlo mně to tak, že mi bylo jasný, že chci a musím hrát. Stalo se to součástí mojí DNA.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Petra-Roskanuka~14~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.