muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Petra Maláska

26.08. | Autoři: Ivan Ivanov, Petr Malásek | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Petra Maláska


O Petrovi Maláskovi toho lze napsat opravdu hodně. Protože jeho činnost je velmi různorodá, stejně tak jako hudební žánry, ve kterých se pochybuje. Jazz hraje jako člen František Kop Quartetu, začínal v kapelách Hot Line a Jazzpress, léta doprovázel Hanu Hegerovou a Martu Kubišovou, též hraje s Lucií Bílou. Diriguje a přednáší a hodně komponuje. Petr Malásek je především skladatel. Píše scénickou a filmovou hudbu a výčet divadelních inscenací a filmů s jeho muzikou by zabral několik stránek tohoto časopisu.

Jak se dostal k populární hudbě a co byla první tvoje stěžejní deska?
Jako studsent konzervatoře jsem si často přivydělával jako studiový hráč. Pendloval jsem mezi nahrávacími studii, hudebními žánry a byla to pro mě ta nejlepší muzikantská škola. V devatenácti letech jsem dostal nabídku do Tanečního orchestru československého rozhlasu, bigbandu, ve kterém jsem na mnoha celodenních natáčeních trochu přičichl k jazzu a..., byl jsem ztracen.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Petra-Malaska~26~srpen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.