muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Petra Koláře

25.09. | Autoři: Ivan Ivanov, Petr Kolář | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Petra Koláře


Bez jakýchkoliv pochybností lze říct, že Petr Kolář je jeden z nejvýraznějších hlasů, který se v oblastí domácího pop rocku kdy objevil. Kdo viděl v nedávné době jeho samostatný koncert, může zase potvrdit, že jeho doprovodná kapela podává znamenité hudební výkony a patří do pomyslného žebříčku deseti nejlepších skupin v zemi.

Přestože jako zpěvák stál v čele takových známých jmen, jako jsou Arakain nebo Precedens, jeho sólová tvorba stálé hledá přímou cestu k domácím rockovým fandům.

Jak jsi se dostal k rock ‘n’ rollu a co byla tvoje první stěžejní deska?
Rock ‘n’ roll jsem začal vnímat především díky tátovi, který si tu hudbu pouštěl. Bylo mi asi deset let. A hlavně, můj soused miloval The Beatles a začal mě učit na kytaru, a tak jsme spolu začali hrát právě Beatlesáky. Stěžejní deska byla právě od nich - Abbey Road.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Petra-Kolare~25~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.