přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Pavla Skály

21.04. | Autoři: Ivan Ivanov, Pavel Skála | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Pavla Skály


Pavel Skála je nejdéle sloužící kytarista v řadách skupiny Etc... Vladimíra Mišíka, se kterým hraje již třicet let a má na svém kontě řadu výborných desek a členství v kapelách, jako jsou Marsyas, Ivan Hlas a Nahlas, Bratří Ebenové a Blues Session.

V posledních letech též koncertuje a nahrává s vynikající skupinou Olina Nejezchleby Kybabu a bez nadsázky lze říct, že Pavel Skála je asi nejmíň nápadný a zároveň jeden z nejvíc užitečných kytaristů domácí rockové scény, který vždy byl u všeho podstatného, co se na ni odehrálo.

Jak jsi se dostal k rock ‘n’ rollu a co byla první tvoje stěžejní deska?
Na letním esperantském táboře v Lančově u Vranovské přehrady, bylo mi tak 13 let, jsem dnes a denně slyšel z vedlejšího pionýrského tábora hrát z amplionů Rock and Roll Music Chucka Berryho, ale v podání Beatles. Lennon to řval tak úžasně, že mě to okamžitě chytlo. První stěžejní deska byli asi také Beatles, myslím, že to byl výběr, který se tu dal koupit z indického dovozu, firma, tuším Dum Dum.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Pavla-Skaly~21~duben~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.