muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Milana Janečka

17.12. | Autoři: Ivan Ivanov, Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Milana Janečka


Milana Janečka čtenáři Muzikusu znají dobře coby autora mnoha článků a rozhovorů. Milan je ale i aktivní muzikant a jako baskytarista působil v doprovodních kapelách Věry Martinové, Petra Poláčka a Nšoči, a v současnosti hraje s Jacki van Gogh a ve skupině mladé a nadějné zpěvačky Evy Matějovské. Jako překladatel z angličtiny má na svém kontě životopisy Ricka Wakemana a Petera Hooka a především velmi široký hudební rozhled.

Jak ses dostal k rock ‘n’ rollu a co byla první tvoje stěžejní deska?
První rock‘n’rollové věci, které jsem poslouchal, byla kazeta rodičů, na které byl výběr Elvise a The Beatles. Ale pořádně jsem se do rocku obul až ve chvíli, kdy jsem slyšel Iron Maiden a desky The Number of the Beast a Seventh Son of a Seventh Son. To pro mě bylo úplné zjevení.
A další rozlet mi pak poskytl kamarád, který mi vnutil desku Rush Moving Pictures.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Milana-Janecka~17~prosinec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.