muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Jiřího Urbana

11.11. | Autoři: Ivan Ivanov, Jiří Urban | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Jiřího Urbana


Kytarista Jiří Urban je zakládající a nejdéle hrající člen skupiny Arakain. S Arakainem hraje již od roku 1982. Jeho syn Jiří Urban ml., který již sedmnáct let vede úspěšnou kapelu Dymytry, byl hostem této rubriky letos v březnovém čísle. A tak se nám opět nabízí zajímavé srovnání dvou generací na české metalovém scéně.

Jak ses dostal k rock ‘n’ rollu a co byla první tvoje stěžejní deska?
Od malička u nás hrál gramofon a později magnetofon, táta sbíral desky, nejdřív dixieland i country, pak Billa Hayleho, to už byl rockec, a pak anglický Shadows, souputníky Beatles. Ale s mou první deskou nejspíš budu zcela ojedinělej! Byli to totiž Olympic - Jedeme jedeme. Dostal jsem ji někdy v osmý třídě k Vánocům. Tu znám taky do dneška nazpaměť. Pak to byly desky především ze socialistické provenience, jak jinak, jiná možnost pro školáka nebyla. Tzn. maďarská Omega nebo východoněmecký Puhdys. Takže z dnešního pohledu nic zajímavýho. Ale moji vrstevníci mi porozumí.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Jiriho-Urbana~11~listopad~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.