muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Jiřího Urbana mladšího

22.03. | Autoři: Ivan Ivanov, Jiří Urban ml. | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Jiřího Urbana mladšího

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Jiřího Urbana mladšího


Kytarista Jiří Urban ml., který vystudoval taneční konzervatoř, měl od dětství takříkajíc na bigbítu doslova ustláno. Vyrůstat v rodině kytaristy skupiny Arakain je dobrý předpoklad k tomu, založit vlastní metalovou kapelu. A tak není divu, že Jiří Urban ml., přezdívaní „Dymo“, již sedmnáct let vede úspěšnou kapelu Dymytry, se kterou se právě vydává na turné k poslední desce Revolter, která vyšla vloni na podzim.

Jak ses dostal k rock ‘n’ rollu a co byla první tvoje stěžejní deska?
Rock ‘n’ roll byl už od kolíbky všude kolem mě. Vstával jsem s ním i usínal, a to samozřejmě díky tátovi. Arakain byl jako můj druhý brácha, takže kytary a metal mě obklopovaly celé dětství. A první moje stěžejní deska byla určitě první deska Arakainu Thrash the Trash, což bylo v roce 1989, kdy mi bylo osm let.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Jiriho-Urbana-mladsiho~22~brezen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.