přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Filipa Zangiho

26.07. | Autoři: Ivan Ivanov, Filip Zangi | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Filipa Zangiho


Bubeník a skladatel Filip Zangi vede vlastní kapelu s názvem Purpur, která se dostala do finále soutěže Šance Muzikus. Bravurně zahraná směsice popu, soulu a funku nás definitivně přesvědčila, že i v této rubrice musíme dát šanci mladším hudebníkům, kteří mají bezesporu dobrý vkus a mohou nabídnout trošku jiný pohled na klenoty populární hudby.

Jak ses dostal k žánrům soul a funk a co byla první tvoje stěžejní deska?
K funku jsem tíhl již od dětství. Bylo to hodně dané tím, že můj táta hrál s kapelou Monkey Business od jejích počátků. V té době mi bylo šest let a čerstvě jsem začal chodit do první třídy. Jako malý jsem tedy doma často slýchával desky Monkey Business, ale stejně tak jsem se setkával i se zahraničními nahrávkami kapel Chic, Kool & The Gang, Michaela Jacksona, Jamiroquai apod. První stěžejní funková deska, kterou jsem slyšel, je Butchers on the Road od kapely Sexy Dancers. Bylo mi tenkrát deset let a píseň Slim Jim ve mě zanechala hlubokou stopu, která mě jednoznačně nasměrovala na funkovou dráhu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Filipa-Zangiho~26~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.