přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Davida Babky

30.05. | Autoři: David Babka, Ivan Ivanov | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Davida Babky


David Babka patří mezi přední hráče na pedal steel kytaru u nás. Jako všestranný kytarista a oblíbený hráč na slide nástroje se dokáže pohybovat v mnoha stylech populární hudby. Od rocku, folku a country až k undergroundu.

Byl dlouholetým členem skupiny Greenhorns Honzy Vyčítala, doprovázel Anetu Langerovou nebo Please the Trees. V roce 2012 byl divadelními kritiky nominován na cenu Alfréda Radoka za hudbu k představení Dejvického divadla Wanted Welzl. V současné době je David Babka členem skupiny The Plastic People of the Universe, dále vystupuje se skupinou Fešáci, Kamilem Střihavkou & Acoustic Leaders Band, Philem Shoenfeltem & Southern Cross, Tomášem Linkou & Přímou linkou nebo s November 2nd.

Jak ses dostal k rock ‘n’ rollu a co byla první tvoje stěžejní deska?
Naše rodina se kamarádí s Tondou Smrčkou, který hrál se Žlutým psem nebo s Abraxas. Jednou jsme šli k němu do obchodu s hudebními nástroji a nějak mě oslovilo album AC/DC The Razors Edge. To jsem měl ve walkmanu poměrně často.

Kterou desku sis koupil jako první, za peníze ze své vlastní kapsy?
Asi první desku Lucie na kazetě ve vestibulu metra Můstek. Ale první CD si pamatuji úplně živě. Táta koupil v devadesátých letech náš první CD přehrávač. Dal mi asi šest bset korun a vyslal mě do Popronu v Jungmannově ulici, ať si něco koupím. Přinesl jsem Bruce Springsteena - Lucky Town. Bylo mi asi čtrnáct let.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-nejoblibenejsich-desek-Davida-Babky~30~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.