přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Pavla Liptáka

02.08. | Autoři: Ivan Ivanov, Pavel Lipták | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Pavla Liptáka


Mrakoplaš je postava z knih Terryho Pratchetta pojednávajících o Zeměploše a též název jedné z nejoriginálnějších kapel domácí folkové a bluesové scény. Kapela Mrakoplaš byla založena v roce 1995 a od té doby je frontmanem skupiny zpěvák a kytarista Pavel Lipták, kterému krom toho, že mu děkujeme za skvělou muziku, kterou s Mrakoplašem hraje, chceme též gratulovat i k jeho padesátinám.

Jak ses dostal k muzice a co byla první tvoje stěžejní deska?
Moje máma měla na kazetě živý koncert Elvise Presleyho a to mě tak zaujalo, že jsem tu pásku přehrál téměř do průhledna. Zvlášť mě zaujala kytarová hra Scottyho Moora. To mi bylo asi dvanáct. Po pár letech jsem ještě u kamaráda slyšel desku Queen - Jazz a byl jsem ztracen.

Kterou desku sis koupil jako první, za peníze ze své vlastní kapsy?
Pokud si dobře vzpomínám, tak to byla deska Olympic - Rokenrol. Vydělal jsem si na ni sběrem starého železa. K desce se váže jedna zvláštnost: Přestože je to deska Olympicu, na zadní straně obalu se ocitla fotka z koncertu skupiny Abraxas.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-desek-nejoblibenejsich-desek-Pavla-Liptaka~02~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.