přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Magali Luyten

17.02. | Autoři: Magali Luyten, Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Magali Luyten


Belgická zpěvačka Magali Luyten neplní přední strany hudebních magazínů, ale již řadu let se pohybuje ve společnosti metalové smetánky. Svým obrovským talentem a barvou hlasu by si dokonce zasloužila pojmenování „Ronnie James Dio v sukni“.

Na kontě má alba s projekty Nightmare, Beautiful Sin nebo Virus IV, ale největší porci pozornosti si vysloužila díky spolupráci s holandským skladatelem a multiinstrumentalistou Arjenem Lucassenem v rámci jeho projektu Ayreon, ať už ve studiu nebo naživo. Milovnice mikrofonů značky Sennheiser se nám ale také rozpovídala i na téma svých nejoblíbenějších alb a dodává: „Existuje mnoho umělců, kteří mě inspirovali, ale tohle je deset alb, díky kterým jsem se vždy posunula o krok dál.“

Na úvod nám, prosím, přibliž své dojmy z koncertů Ayreon Universe. Jak probíhal tento třídenní maraton a jak ses připravovala na skladby Star of Sirrah a Intergalactic Space Crusaders?
Bylo to úžasné, a hlavně obrovské, ať už šlo o pódium, projekce nebo publikum. Zároveň sdílet pódium s tolika úžasnými zpěváky a muzikanty bylo neuvěřitelné. Mám pocit, že to uteklo hrozně rychle, protože jsme si všichni rozuměli a Arjen se postaral, aby nám nic nechybělo. Pokud jde o přípravu, tak mám skladby projektu Star One pečlivě naučené jako fanynka Russella Allena. Skladba Intergalactic Space Crusaders proto byla pohodička. Star of Sirrah vyžadovala o něco více úsilí, ale Arjen má tu schopnost, že dokáže každému vybrat píseň na míru.

S kým sis z celé té plejády zpěváků a muzikantů rozuměla v zákulisí nejvíce?
To je těžká otázka, ale třeba návštěva prodejny vinylů společně s Hansim Kürschem byla paráda, stejně jako holčičí chvilky v zákulisí na téma oblečení, vlasy a make up. Toho si totiž ve své kapele moc neužiju. (smích) Díky Anneke van Giersbergen jsem se třeba odvážila vzít si na sebe červenou bundu. Stejně tak jsem si moc rozuměla s Floor Jansen, která je nejen úžasná zpěvačka, ale také respektu hodná osobnost. Na druhou stranu, úplně nejlépe jsem si rozuměla s Jonasem Renksem a jeho ženou. Moc se nám nechtělo jít po druhém večeru pařit, tak jsme si udělali pohodičku na hotelu, kde jsme u drinku sdíleli nápady a poslouchali muziku. Především tedy New Wave.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/10-desek-10-desek-nejoblibenejsich-desek-Magali-Luyten~17~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.