muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
články
11.06. Bubeník Terry Bozzio je v mnoha ohledech unikátní a renesanční bytost. Kromě toho, že má největší soupravu na světě, kterou opravdu funkčně využívá, má také velký přesah do mimohudebních kontextů. Na podzim bude v rámci svého evropského tour ke slyšení v Česku.
06.06. Stoupám po prošoupaných schodech bývalého dílenského komplexu u Moravského náměstí v Brně. Hlavou se mi táhne: Probůh, proč se chlubí tím, že něco bastlí? A ještě tvrdí, že o to má zájem celý svět! No nevím...
31.05. Podle mých vlastních zkušeností, jak s hraním, tak i učením na bicí, jsou vždy nejdůležitější informace. Informace o tom, jak cvičit, co cvičit, jak pracovat s nástrojem atd. A to samozřejmě platí nejen u bicích.
31.05. Firma Cog Effects se zaměřuje na výrobu kytarových efektů. V nabídce mají specilaizované oktávery s filtry, fuzz s high-pass i low-pass filtry, basový fuzz s dvěma presety nastavení, overdrive a několik typů distortionů.
27.05. Na sklonku tohoto léta mě zaujalo několik zajímavých maličkostí, které člověku muzikantskému mohou velmi usnadnit a zpříjemnit život. Takže letmo tady jsou, ať se také máte na co těšit.
25.05. V našem seriálu o zákulisních pozicích jsme vám již představili fotografy, promotéry nebo tour manažery. Životně důležitý je pro existenci umělce i promo text na kulturních akcích. Mezi elitu zasvěcených v této oblasti patří i Jiří Moravčík, který přijal naše pozvání k rozhovoru.
23.05. Strýčku, mám obrovský problém. Mám nutkavou touhu neustále nakupovat nové a nové nástroje, krabičky a aparáty. A když zrovna ne nakupovat nové, tak nějakým způsobem vylepšovat a „ňuňat“ ty, co už mám.
20.05. Hudební svět zastřešuje obrovské množství profesí, a aby veškerá pozornost netkvěla pouze na muzikantech, rádi bychom vám v budoucnu přinesli rozhovory se zástupci řemesel, na které aktivní hudebník často naráží - od promotérů a bedňáků až po fotografy.
18.05. Pozvání do našeho seriálu tentokrát přijala jedna z nejvýznamnějších postav extrémní metalové scény, a to Brit Greg Mackintosh, který působí více než čtvrt století v gothic/doom metalové legendě Paradise Lost a nově i ve VIP deathmetalovém projektu Vallenfyre, který založil jako součást terapie v době úmrtí svého otce.
17.05. České kytarové duo - Jana a Petr Bierhanzlovi - slaví v těchto dnech čtyřicet let společného vystupování. Je to dokonce o dva roky více, než trvá jejich manželství. Po jednom z jejich úspěšných koncertů v příjemném komorním prostředí Galerie Jakubská v Praze na Starém Městě jsem měl možnost oba vyzpovídat.

1-10 (2244) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec