muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
články
DNES V našem seriálu o zákulisních pozicích jsme vám již představili fotografy, promotéry nebo tour manažery. Životně důležitý je pro existenci umělce i promo text na kulturních akcích. Mezi elitu zasvěcených...
20.05. Hudební svět zastřešuje obrovské množství profesí, a aby veškerá pozornost netkvěla pouze na muzikantech, rádi bychom vám v budoucnu přinesli rozhovory se zástupci řemesel, na které aktivní hudebník často naráží - od promotérů a bedňáků až po fotografy.
18.05. Pozvání do našeho seriálu tentokrát přijala jedna z nejvýznamnějších postav extrémní metalové scény, a to Brit Greg Mackintosh, který působí více než čtvrt století v gothic/doom metalové legendě Paradise Lost a nově i ve VIP deathmetalovém projektu Vallenfyre, který založil jako součást terapie v době úmrtí svého otce.
17.05. České kytarové duo - Jana a Petr Bierhanzlovi - slaví v těchto dnech čtyřicet let společného vystupování. Je to dokonce o dva roky více, než trvá jejich manželství. Po jednom z jejich úspěšných koncertů v příjemném komorním prostředí Galerie Jakubská v Praze na Starém Městě jsem měl možnost oba vyzpovídat.
15.05. Když se něžné pohlaví chopí kytary, pokud nejde o klasiku, čekáte, že bude třeba stírat rosu na kolejích, bude zamilovaná a náhle jiná nebo vyrazí po country road...
10.05. Tento velice zajímavý přístroj, můžeme snad dokonce říci, že se jedná o kytarový efekt, byť není možno jej brát jako elektronický, ale spíše mechanický, není na světě žádnou novinkou. Jeho kořeny do historie sahají až o čtyřicet let dříve, konkrétně do roku 1973.
09.05. Milý Yllasi, s naší kapelou zkoušíme ve zkušebně, kterou sdílíme ještě s jednou další kapelou. Domluvili jsme se, že si navzájem nebudeme šahat na svoje věci a hrát na cizí aparáty.
08.05. Newyorská firma vyrábějící špičkové kytary, jejichž cena začíná na 6 500 amerických dolarech. Zakladatelem a kytarářem je Rudy Pensa, který v NY vlastní i proslulý obchod Rudy’s Music. Kytary vynikají jednoduchým a elegantním designem, většinou v přirozené barvě.
07.05. Jak se jednou zmínil Stu Hamm, dnes už nestačí jen umět hrát, pokud to chcete dotáhnout opravdu daleko. K perfektnímu a preciznímu hraní je dnes už brána za samozřejmost také perfektní image, „prodejnost“, jednání a komunikace, schopnost v něčem vyčnívat a mnoho dalších disciplín...
07.05. První, co už jsme věděli dopředu, bylo, že letošní výstava ve Frankfurtu zaznamenala docela zásadní změnu. Doslova by se dalo použít pořekadlo: Škatule, škatule, hejbejte se! Výstavy si pro tento rok prohodily, a to zcela zrcadlově, svoje výstavní haly.

1-10 (2238) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec