muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

Ph.D., Hudeček Jan, MgA., doc.

Fagot a kontrafagot (fg, cfg)
Praha (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky další stránky
 

specifikace rubriky
fagot, bassoon, fagott

biografie
Fagotista Jan Hudeček (narozen 1990 v Českých Budějovicích) pochází z muzikantského prostředí. Je absolventem doktorského studia na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla.
Koncem dubna 2005, tedy ve svých patnácti letech, dosáhl velkého úspěchu na mezinárodní soutěži 15. Concorso Internazionale per Giovani Musicisti „Citta di Barletta“ v Itálii, kde se stal absolutním vítězem všech kategorií v soutěži dechových nástrojů (věk do 30 let). V roce 2008 získal 1. cenu a titul laureáta ve 42. ročníku národní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Je rovněž laureátem stejného ročníku mezinárodní rozhlasové soutěže, na základě jejíhož výsledku následně nahrál pro Český rozhlas fagotový koncert Jana Nepomuka Hummela. V květnu roku 2014 získal 1. cenu a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara ze 111 účastníků z celého světa. V této souvislosti obdržel rovněž cenu Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora, zkomponované zvláště pro tuto příležitost (Jiří Teml: Commedia pro fagot a klavír).
Jan Hudeček je jedním z nejuznávanějších českých fagotistů své generace. Věnuje se především sólové koncertní činnosti a pravidelně natáčí pro Český rozhlas. Rád propaguje hudbu 20. století, zejména francouzských autorů. V roce 2017 natočil spolu s klavíristkou Alenou Grešlovou své profilové CD s Francouzskými komorními skladbami 20. století (Camille Saint- Saëns, Eugene Bozza, Henri Dutilleux, Marcel Bitsch, Alexandre Tansman, Roger Boutry, Pierre Max Dubois). Často také uvádí nové fagotové koncerty současných českých autorů. V roce 2018 premiéroval koncert pro fagot prof. Jana Vičara, v roce 2021 jazzový koncert Lukáše Sommera a v roce 2022 mikrointervalový koncert Haštala Hapky. Koncertoval v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Polsku, Itálii, Francii, Turecku, Španělsku, Japonsku a USA. Od konce roku 2011 působí jako sólofagotista orchestru Národního divadla v Praze. Je také členem komorního souboru Belfiato quintet, s nímž v roce 2022 vydal CD s názvem Elements (Carl Nielsen, Paul Hindemith, Samuel Barber, Henri Tomasi, Arvo Pärt). Od roku 2015 vyučuje na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde v roce 2022 dokončil habilitační řízení a byl jmenovaný docentem.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.