muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

PETR ZEMAN QUARTET

kytara el., kytara ac., mandolína, syntezátor
blues / jazz / fusion, (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky
 

biografie
Petr Zeman Quartet
Jazz, blues, fusion, smooth jazz
Soubor, který v letošním roce oslavuje 20 let trvání a v jehož popředí stojí jeden z předních kytaristů české moderní jazzové scény, který spolupracoval a spolupracuje např. s Antonínem Viktorou, Michalem Gerou, Janou Koubkovou, Kontrabandem Milana Svobody a mnohými dalšími. Petr hraje zejména vlastní kompozice a skladby svých kolegů na pomezí jazzu a fusionu. Hraje na elektrickou i akustickou kytaru, na kytarový syntezátor a elektrickou mandolínu.
Petr Zeman jako leadr natočil tři CD: Here and Now, Master of the Week, Dog's Live a na mnoha dalších se podílel jako kytarista i jako autor.
Sestava je podle aktuálního záměru tvořena špičkovými
hráči z pražské jazzové a rockové scény. Petr Zeman kytara, Pavel Fanta klávesy, trubka, Štěpán Eliáš klávesy, lesní roh; Filip Spálený, Jáchym Bašek, Zdeněk Wimpy Tichota baskytara; Pavel Razím, Jan Červenka, Filip Jeníček bicí.
Kapela pravidelně vystupuje v předních pražských jazz klubech a Petra můžete též slyšet ve skupině Gera Band trumpetisty Michala Gery, se swingovou kapelou Hot Club de Hájek nebo v projektu Close En-counters, který je zaměřen na improvizaci na pomezí jazzu a vážné hudby.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.