muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníZemřel Karel Černoch

27.12.2007 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: novinky

Karel Černoch

Karel Černoch

Karel Černoch, jedna z nejvýznačnějších osobností české mainstreamové vlny posledních desetiletí, dnes ve věku čtyřiašedesáti let podlehl rakovině tlustého střeva.

Není lehké psát do smrti, když je vám sotva dvacet. Tím těžší je psát o smrti člověka, kterého jste znali jen z vln rádií. O smrti, která se vás dotýká stejně jako čtenářů, což znamená zcela povrchně oproti rodině Karla Černocha a všech lidí, co ho znali blíže. Těm všem můžete maximálně popřát soustrast. Nic víc.

Zákazy činnosti, úmrtí přátel a členů rodiny v neúprosném časovém sledu, zdravotní problémy a bolestivá krutost titulků v posledních měsících života. Tím vším si Karel Černoch prošel až do dna bez toho, aby jeho hlas přestal přinášet lidem radost. Pocity štěstí v jeho písních nebyly podmíněné složitými intelektuálními úvahami ale čistou koncentrací optimismu.

Ten dával Karel Černoch prostřednictvím rozhovorů v médiích pociťovat svému okolí až do poslední chvíle. Nedlouho poté, co se jeho bitva s rakovinou tlustého střeva zdála být minulostí, však této zákeřné chorobě po boji trvajícím déle než rok podlehl.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Zemrel-Karel-Cernoch~27~prosinec~2007/

Komentáře

celkový počet: 1

Judla  Sbohem!

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.