přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníZakladatelé The Doors Ray Manzarek a Robby Krieger vystoupí v Praze

9.3.2010 | Autor: PR | sekce: novinky

Ray Manzarek & Robby Krieger (The Doors)

Ray Manzarek & Robby Krieger (The Doors)

Třináctý červenec se stane svátkem pro ctitele kapely The Doors a hudby šedesátých let. V pražském Kongresovém centru budou koncertovat dva její původní zakladatelé – klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger se svojí doprovodnou kapelou, jejímiž členy jsou dále zpěvák Brett Scallions (ex-Fuel), baskytarista Phil Chen a bubeník Ty Dennis.

Diváci se mohou pochopitelně těšit na známé hity The Doors, kapely, která spoluvytvářela ducha hippies a stala se součástí hudební historie: v roce 1993 byla například uvedena do rock´n´rollové síně slávy, v roce 2007 získala Grammy za celoživotní přínos a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy její písně Light My Fire či Riders on the Storm se umisťují v žebříčcích nejlepších skladeb rockové historie.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro v cenách od 790 do 2190 Kč včetně poplatku.

Ray Manzarek & Robby Krieger, Praha - Kongresové centrum, 13. 7. 10

The Dooors:

Kapelu The Doors založili v Los Angeles v roce 1965 klávesista Ray Manzarek (narozen 1939) a zpěvák Jim Morrison spolu s bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robby Kriegerem (narozen 1946). O dva roky později vydali eponymní debtu s písní Light My Fire. Deska se okamžitě stala hitem a ikonou psychedelické éry, stejně jako jejich další nahrávky (i když se střídavým úspěchem).
Největší pozornost na sebe vázal charismatický zpěvák Jim Morrison, ať už svým charakteristickým hlasem, tak i excesy spojenými s alkoholismem, drogami či veřejným pobuřováním. Morrison zemřel v roce 1971 za ne úplně jasných okolností zřejmě na předávkování drogami.
Po smrti Morrisona The Doors pokračovali nějaký čas v hraní, vydali pár desek, ale v roce 1973 se definitivně rozešli.
V roce 2002 se Manzarek a Krieger opět spojili pod názvem The Doors of the 21st Century, ovšem již bez původního bubeníka Johna Densmora, který je spolu s rodinou Jima Morrisona za užívání názvu The Doors zažaloval. Z tohoto důvodu se kapela přejmenovala na Riders on the Storm a v roce 2008 na Ray Manzarek and Robby Krieger of The Doors.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Zakladatele-The-Doors-Ray-Manzarek-a-Robby-Krieger-vystoupi-v-Praze~09~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.