muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVychází kompilace coververzí hitů Semaforu; přispěli Tata bojs, Fixa, Mňága, EOST i OTK

19.11.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky

For Semafor

For Semafor

Divadlo Semafor před pár týdny oslavilo své padesátileté fungování a při této příležitosti se mu dostalo i speciálního dárku – kompilace For Semafor, která přináší nestárnoucí songy Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra v podání současných interpretů napříč žánrovým spektrem. Zaznívá elektronika, garážový rock, indie-pop i akustické blues.

Všichni interpreti si v semaforském repertoáru vybrali sami. Šestiminutovou verzi notoricky známé Co jsem měl dnes k obědu dodali elektroničtí Midi Lidi, Vypsaná fixa proměnila Míč z filmu Kdyby tisíc klarinetů v pixiesácký bigbít, Pramínek vlasů doznal úpravy výtvarníka a performera Petra Nikla.

„Ten repertoár, zvící stovky písní, má hodně rovin: naivní i vytříbenou, oslovuje děti i dospělé, patří i nepatří k naší mainstreamové kultuře, sahá od hitů po zapomenuté klenoty. Dnešní songwriteři, elektronikové a postrockeři dobře vědí, že vlastní autorský styl, všechnu svou ulítlost a tvrdohlavost, můžou promítnout i na song „odjinud“,“ říká Pavel Klusák z nezávislého labelu Klíče, u kterého deska vychází, a dodává: „Album propojuje české hvězdy mainstreamové a nezávislé scény 21. století: hranice v hudbě jsou beztak iluzorní.“

Dále se zapojili a svými předělávkami přispěli třeba The Ecstasy of St. Theresa, kteří se výjimečně uchýlili k češtině, lídr skupiny Vltava Robert Nebřenský společně s duem Magnetik, písničkář Jan Burian nebo formace Tata Bojs, Mňága a Žďorp, OTK, Květy nebo Kazety. Patrně vůbec poprvé zní některý ze semaforských hitů čínsky - v podání Allstars Refjúdží Bandu.
Devatenáct nově natočených tracků doplňuje nahrávka z pozůstalosti Zuzany Navarové.

Ukázky písní si můžete poslechnout na MySpace profilu labelu Klíče.

Tracklist:

Dva - Vyvěste fangle
Vypsaná fiXa - Míč
Tata Bojs - V kašně
Midi Lidi - Co jsem měl dnes k obědu / Co já všechno uvedu
Jaroslav Dušek & Vizita Band - Modré punčochy
Mňága a Žďorp - Škrhola
Magnetik & Robert Nebřenský - Blues touhy po světle
The Ecstasy of St. Theresa - Blázen a dítě
Zuzana Navarová a Iván Gutiérrez - Toulaví zpěváci
Petr Nikl - Pramínek vlasů
Květy - Oči sněhem zaváté
Jan Burian & Křehcí muži - Na vrata přibili můj stín
Zatrestband - Tak abyste věděla
Přemysl Rut - Jsem za mřížemi
Allstar Refjúdží Band - Sluníčko
Kazety - Krajina posedlá tmou
Jiří Konvrzek - Blues touhy po světle
Jan Štolba Trio - Propil jsem gáži
OTK - Na shledanou
Irena a Vojtěch Havlovi - Motýl
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Vychazikompilace-coververzi-hitu-Semaforu-prispeli-Tata-bojs-Vypsana-fixa-Mnaga-a-zdorp-EOST-i-OTK~19~listopad~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.