muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVideotip: Islandské dvojičky Pascal Pinon sa chystajú do Prahy aj s novým klipom

10.5.2013 | Autor: Filip Drábek | sekce: novinky

Pascal Pinon

foto: Lilja Birgisdóttir

Už o desať dní do Prahy premiérovo zavíta islandské folkové duo Pascal Pinon. V MeetFactory zahrá s ich krajanom, kolegom z vydavateľstva Morr Music Sin Fangom, s ktorým sú momentálne na spoločnom európskom turné. Ešte pred týmito koncertami predstavili Ásthildur a Jófriður Ákadóttirové nový klip z ich tohtoročného albumu Twosomness. Pôsobivé a jednoduché video k skladbe Bloom oblieklo dvojičky do neislandských sýto psychedelických farieb. Posúďte sami:

VIDEO: Pascal Pinon - Bloom


Okrem Pascal Pinon sa darí i ambient-popovému projektu Samaris, v ktorom spieva Jófriður. Po debutovom EP, ktoré si kapela minulý rok vydala sama, si ju pod svoje krídla zobralo rešpektované vydavateľstvo One Little Indian. Práve to na prelome 80. a 90. let pomohlo objaviť kapelu The Sugarcubes a následne aj ich speváčku Björk.

Písali sme o Pascal Pinon:

Dvojčata Jófríður a Ásthildur Ákadóttir se ve čtrnácti letech na jednom rockovém koncertě zasnila nad představou mít svou vlastní kapelu. Den na to měli první zkoušku a rok na to první album, které vznikalo za skutečných DIY podmínek za použití jediného mikrofonu a laptopu. Jejich minimalisticky akustický lo-fi folk je stejně roztomilý a přímočarý jako jejich samotný příběh, přičemž možná právě to zaujalo Thomase Morra z Morr Music, jenž je s radostí přijal pod křídla svého vydavatelství.

(Lukáš Janičík zo seriálu Konektor: Islandské hudební podpultovky, február 2012)

Sin Fang + Pascal Pinon, Praha - MeetFactory, 20. 5. 13
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Videotip-Islandske-dvojicky-Pascal-Pinon-sa-chystaju-do-Prahy-aj-s-novym-klipom~10~kveten~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.