muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníV březnu vyjde kolekce zatím nevydaných písní Jimiho Hendrixe

14.1.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix

foto: Graham F Page/Sony Music

V září uplyne čtyřicet let od smrti legendárního kytaristy Jimiho Hendrixe. Ještě předtím ale budou mít fanoušci možnost poslechnout si celkem dvanáct jeho písní, které doposud nebyly vydány. Na kolekci nazvané Valleys of Neptunes vyjdou 8. března, stejnojmenný pilotní singl jí bude předcházet 2. února.

Nahrávky byly pořízeny koncem 60. let – v mezidobí mezi vydáním alba Electric Ladyland a rozjezdem Hendrixova vlastního nahrávacího studia v newyorské Greenwich Village (1970). O mix více jak hodinové kolekce se postaral zvukový inženýr Eddie Kramer, jenž s Hendrixem spolupracoval třeba na jeho desce Are You Experienced? z roku 1967.

Soubežně se na pultech objeví i reedice alb Are You Experienced?, Axis: Bold As Love, Electric Ladyland a First Rays Of The New Rising Su v podobě CD a DVD a záznam vystoupení na festivalu Woodstock na DVD a Blue-Ray discích.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/V-breznu-vyjde-kolekce-zatim-nevydanych-pisni-Jimiho-Hendrixe~14~leden~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.