muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníRetro návrat se švédskými The Ark v neděli v Akropoli

5.4.2006 | Autor: redakce | sekce: novinky

The Ark

The Ark

Švédská kapela The Ark bude v neděli hlavní hvězdou další z řady večerů v rámci projektu EuroConnections v pražském Paláci Akropolis.

Na začátku čtyřčlenná parta založená okoo roku 1991 však v rodném Švédsku prorazila až v roce 2000. Předtím, než začali někoho z hudebního businessu vůbec zajímat, fungovali jako lokální kapela, účastnili se festivalů a vydali EP Racing With The Rabbits, které sklidilo pouze několik ne příliš pozitivních recenzí.
V roce 1997 se kapela seznámila s Robertem Jelinkem, který zpíval s Creeps. Stal se jejich manažerem kapely, sehnal nahrávací smlouvu a dodal dva nové členy. The Ark hráli pečlivě po klubech a v průběhu roku 2000 vydali singl Let Your Body Decide, ze kterého se ve Švédsku později stal velký radiový hit. Další singl It Takes A Fool To Remain Sane byl ještě úspěšnějším a když kapela vydala debutové album We Are The Ark, byli už pánové hvězdami. Zmíněné album se velmi rychle prodávalo a kapela za něj dostala dvě švédské ceny Grammy.

Od té doby jsou miláčky tamního publika a svou nakažlivou hudbu rozvážejí i po Evropě. Tisk je často označuje za fenomenální návrat glam-rockové scény; jejich koncerty jsou zase považovány za skvělý retro návrat do rockopopových 70. let. V Praze tentokrát Ark představí své nejnovější (v pořadí již čtvrté) album State Of The Ark.

V roli předskokana se představí stále více populární tuzemská skupina Sunflower Caravan. Vstupenky v předprodeji za 170 Kč na pokladně Paláce Akropolis a v síti Ticketpro.

The Ark, Praha - Palác Akropolis, 9. duben 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Svedsti-The-Ark-v-nedeli-v-Akropoli~05~duben~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.