muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníSteven Wilson míří po vyprodané Hybernii do Fora Karlín

8.10.2015 | Autor: PR | sekce: novinky

Steven Wilson

Steven Wilson – frontman skupiny Porcupine Tree potvrdil svůj koncertní návrat do České republiky. Po letošním vystoupení v Divadle Hybernia, které bylo dva měsíce dopředu beznadějně vyprodané, zahraje Wilson 19. dubna v prostornějším sále Fora Karlín.

Nejen příznivci Stevena Wilsona tak dostanou druhou šanci nahlédnout do jeho podmanivého světa a „vyslechnout si“ příběh, který jeho koncepční program v audiovizuální formě návštěvníkům nabízí. Zažít formou i obsahem výjimečné představení, které letos v Praze uchvátilo jak Wilsonovy příznivce, tak hudební kritiku.

Intenzitu skladeb podporovala videa. Ale řekl bych, že Wilsonova hudba by skvěle fungovala i bez pláten a dalších ozdob. Myslím si, že většina z nás ještě dlouho po odchodu z Hybernie neopustila svět Stevena Wilsona,“ zhodnotil Wilsonovo vystoupení pro časopis Spark Jan Kozák.

Steven Wilson narozený v roce 1967 je britský hudebník, multiinstrumentalista a producent, který byl za svoji uměleckou činnost čtyřikrát nominován na Grammy. Ačkoliv je jeho jméno nejčastěji skloňováno s jeho domovskou progresivně rockovou formací Porcupine Tree, kterou založil a vedl od roku 1987 do roku 2010, jeho hudební portfolio je mnohem obsáhlejší. Mezi desítkami hudebníků a skupin, ve kterých hrál nebo s nimi spolupracoval jako producent, figurují např. Jethro Tull, Yes, King Crimson, Opeth nebo Pendulum. Od roku 2008, kdy vydal svoji první sólovou nahrávku Insurgentes, natočil čtyři alba včetně letošní novinky Hand.Cannot.Erase, která stanula na 1. místě v žebříčku nejprodávanějších rockových alb ve Velké Británii a na 39. místě v americkém žebříčku Billboard 200. „Je to jeden z nejzářivějších klenotů ve Wilsonově diskografii. Moderní, znepokojivé, geniální!,“ nešetřil chválou na desku časopis Eclipsed a stejně tak řada dalších periodik na obou stranách Atlantiku. Ve své rodné zemi pak byl letos na udílení cen Progressive Music Awards ohodnocen třemi cenami za přínos světové progresivně rockové scéně a „korunován“ králem prog rocku.

Vstupenky na pražský koncert „An Evening With Steven Wilson“, který pořádá NuCoast Production, jsou k zakoupení od 990 korun výhradně v síti Ticketportal.

Steven Wilson, Praha - Forum Karlín, 19. 4. 15
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Steven-Wilson-miri-po-vyprodane-Hybernii-do-Fora-Karlin~08~rijen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.