muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníRock Café Contest - třetí kolo

22.3.2005 | Autor: redakce | sekce: novinky

Rock Café Contest

Rock Café Contest

partnerský projekt

 

V článku k druhému (25.2.2005) kolu 4.ročníku soutěže pro mladé začínající kapely s vlastní originální tvorbou nazvané Rock Café Contest (www.rockcafe.cz/contest.asp) jsme psali, že se nám to pěkně rozjelo. Ono se to opravdu docela rozjelo, ale hned u únorového kola jsme narazili na malý/velký problém. Přesně v ten den nám totiž do Rock Café přišel dopis, v kterém nám bylo až do ukončení plánované rekonstrukce (pozor - cca v září 2005 vás uvítáme v novém hudebním sále!!!) nařízeno s platností ode dne doručení dopisu "začít končit" veškeré živé produkce ve 22.00 přesně a bez výjimek. Byli jsme tedy z hodiny na hodinu nuceni aktuálně uzpůsobit průběh soutěže, takže se místo obvyklých třiceti minut měly kapely možnost prezentovat jen dvacet minut a oříznout se musely částečně i zvukovky mezi jednotlivými kapelami, což mělo za následek opravdu neuvěřitelně rychlý spád večera. Všechny kapely tenhle fakt vzaly na vědomí a uzpůsobily mu svoje sety, jen DAIMONION se nám na začátku trošku kousli a chtěli svůj set začít dřív a odehrát ho v původně plánované třicetiminutové době (prý to podepsali v podmínkách!), ale nakonec pochopili, že všechny kapely musí mít stejné podmínky, které se prostě ne naší vinou změnily, a je potřeba je respektovat.

Kapelou, která získala od publika největší počet hlasů a postoupila do Malého finále v dubnu, se stali STORM s počtem hlasů 44, jen o fous vítězství uniklo kapele ANHEAD, která ten večer předvedla naprosto úžasný koncert. Na frontmana Matěje Lipského v pierotovském oblečku asi jen tak někdo nezapomene J

 

Od březnového kola (25.3.) se tedy začátky soutěžního večera posouvají z 20.30 na 19.30 (respektive kapela s prvním vylosovaným pořadím začne hrát v 19.55)  Takže tenhle pátek doražte všichni včas, ať nepřijdete ani o fous ze setíků zajímavých pražských kapel WAVE, BLACK PEARL a HRNCE Z KREDENCE, které nám o sobě poslaly pár vět. Pokud chcete mít představu o vystupujících ucelenou, najeďte si na www.wave-music.net, kde se dozvíte také něco o Wave, kteří nám o sobě nenapsali nic! Muzika je ovšem kvalitní u všech aneb diskografie vítězí nad biografií! No, přijďte se už sami přesvědčit a hlavně si pořádně zatancovat, zaposlouchat, zahlasovat a vůbec se prostě pobavit ...

 

Black Pearl:
Kapela Black Pearl byla založena v létě roku 2001. Půl roku na to přišly první koncerty. Kapela hrála vlastní repertoár, hudba v té době byla tvrdá, ale melodická - spíš blíže ke klasickému metalu. Během dvou let Black Pearl odehráli mnoho koncertů po českých klubech a jednou zavítali i na Slovensko.
Po dokončení prvního CD "Promo '03" přišly radikální změny v sestavě. Po půlroce hledání nových členů byla kapela kompletní a začala opět koncertovat. Momentálně je dokončeno nové promo CD "Upcoming day", na kterém je slyšet výrazný posun k modernějšímu pojetí rockové hudby.
Sestava:
Michal Michajlec - zpěv
Artur Mikhailoff - kytara
Pavel Fidrmuc - kytara
Honza Flandera - basa
Pavel Pečenka - bicí

 

Hrnce z kredence:

Pionýři z lysolajského údolí: Filip, Honza, Adam, Jenda. Před pár lety si řekli, že potrápí své kytary a trápí je dodnes.

Mají pocit, že jsou popaři z let šedesátých.  Neumí si ani nahrát vlastní hudbu jinak, než přes svůj osmdesátkový magnetopřehrávač s o 20 let modernějším zevnějškem. Jednou si proto museli šáhnout do svědomí a kapes a požádat ženu za mixpultem, aby jim pomohla k nahrávce, kterou si můžete stáhnout na jejich webu.

http://www.hrncezkredence.wz.cz/

 

 

Ještě samozřejmě nesmíme opomenout partnery a sponzory soutěže, bez kterých by ani kuře nezahrabalo. Jsou jimi

PRAHA MUSIC CENTER (www.pmc.cz), pražské nahrávací studio "3bees" (www.3bees.cz), mediálním partnerem soutěže je hudební portál muzikus.cz (www.muzikus.cz)


Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Rock-Cafe-Contest-treti-kolo~22~brezen~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.