muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníRadek Pastrňák o nové desce kapely Buty

9.5.2006 | Autor: redakce | sekce: novinky

BUTY: Votom

BUTY: Votom

Ostravská skupina Buty vydá 5. června po čtyřech letech svou dlouho očekávanou novinku nazvanou Votom. „Deska je taková, že je třeba si na ni malinko zvyknout, vyzkoušet různé druhy poslechu – doporučuje se alkohol a tak dál,“ říká o novince frontman kapely Radek Pastrňák.

Album přinese třináct nových skladeb a my vám již nyní přinášíme komentáře Radka Pastrňáka ke každé z nich (řazeno abecedně):

Ahoj, máš hlad? – má řešit otázku, zda se opravdu chceme setkat s rozumnými mimozemšťany, ale myslím, že působí poněkud obecněji
Karel spí – se tak nějak obmotává kolem postavy Jana Pavla II., ale to je potřeba pustit mozek na špacír
Kočka – je vlastně vnitřní duet o nenaplněné lásce. Je to cikánská melodie v counry oblečku na podstavci z mírně přivykradeného Bachova cellového koncertu.
Milan – je prostý portrét našeho milého Milánka Straky s ukázkami jeho klarinetové virtuozity a hrdinným foukačkovým sólem (dávat pozor!). Píseň je vskutku smutná, neboť končí vzpomínkou na Milanův bývalý klarinet, který se stal kořistí zlotřilých občanů Polska
Myšlénky – jsou buddhistická salsa s valašskou melodií
Nevyhýbací stroj – je zkrátka nevyhýbací stroj, který se dá poslouchat buď jako polka, anebo jako bigbeat (záleží, která hemisféra zrovna vede) a nabízí fantastické kytarové sólo, které jsem natočil sám já!
Pusinku na prdel – no comment
Starý vodopád – by se mohl stát hymnou Strany mužů
Státní hymna - je napsaná v téměř dokonalé rychločeštině, to znamená, že každé slovo začíná v polovně slova předcházejícího a je to takový chuchvalec konstatování a postřehů z českomoravského prostředí. Hudba je něco mezi symfoňákem a hudbou hradní stráže.
Tisíc korun – se zabývá osudem peněz z charitativních sbírek, ale na omluvu zase agituje
Tytrlijáda – se bude normálně líbit
Vodevzdej – to je zkrátka brilantní kompozice zkušeného autora, kterým jsem já!
Všechno kolem mě – něco jako modlitba lidí, kteří už by chtěli navždy zůstat uvnitř hudby.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Radek-Pastrnak-o-nove-desce-kapely-Buty~09~kveten~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.